Wymiana opon na zimowe

Chociaż do zimy jeszcze daleko, to warto się zastanowić, w jakim momencie powinna nastąpić wymiana opon z letnich na zimowe. Jest to niezbędny zabieg, który pozwoli nam na zachowanie zarówno bezpieczeństwa, jak i komfortu w czasie jazdy.

Temperatura

wymiana opon na zimowe

Podstawowym czynnikiem, który wpływa na moment wymiany jest temperatura. Wbrew pozorom oczekiwanie na moment, gdy temperatura spadnie poniżej zera jest bardzo złym pomysłem. W opinii specjalistów kierowca samochodu powinien zdecydować się na ten krok, gdy temperatura powietrza spada poniżej 7 stopni Celsjusza podczas dnia.

W takiej sytuacji dość łatwo przewidzieć, że temperatura powietrza, szczególnie przy gruncie spadnie do zera lub niżej w czasie nocy i mogą pojawić się lokalne oblodzenia. W przypadku zastosowania opon zimowych, które odznaczają się dostosowaną do cięższych warunków mieszanką gumy nie musimy obawiać się o przyczepność, nawet gdy powierzchnia jest sucha.

Nie daj się zwieść suchej drodze

Jak wykazują statystyki wypadków drogowych, znakomita większość wydarzeń między październikiem a kwietniem ma miejsce, gdy nawierzchnia jest sucha. Mimo tego, że może się wydawać, że to zalegający śnieg jest przyczyną większości wypadków. W praktyce w czasie jazdy po śniegu odnotowano zaledwie 4 % niebezpiecznych wydarzeń na drodze.

Uwidacznia to, jak ważna jest wymiana opon, której możesz dokonać tutaj: https://nordauto-olsztyn.volvocars-partner.pl/o-nas/profesjonalna-wymiana-opon-serwisie/ oraz nadzorowanie ich stanu technicznego. Należy pamiętać, że jeżeli zauważymy na oponie przebicia, zniekształcenia opony, nierównomierne lub nadmierne w stosunku do zalecanego zużycie bieżnika należy bezzwłocznie dokonać wymiany lub przedstawić ją specjaliście w celu dalszej diagnozy.

Komentarze są wyłączone.